جستجو پیشرفته محصولات

معرفی جامع و کامل دنیای NFT (قسمت چهارم)

چه کسی NFT می خرد؟

محبوبیت NFT ها قطعا در حال افزایش است.

به طور خاص این افزایش در بین هنرمندان, گیمر ها و برند های مختلف در تمام طیف های فرهنگی دیده میشود. افراد مشهوری مانند لوگان پل بیش از 150 هزار برای دو NFT هزینه کرد, جیک پل مجموعه NFT خود را به نام آینده بوکس ایجاد کرد.

چه کسی NFT می خرد؟

شرکت های بزرگ دیزاین, NFT را در تجارت خود پیاده کرده اند.

به عنوان مثال, کوکاکولا, آسیکس, NBA, تاکو بل و حتی لویی ویتون اخیرا یک بازی ویدیویی منحصر به فرد را راه اندازی کرده اند که در NFT ها تعبیه شده اند. NFT ها یک جریان درآمد جذاب برای برند ها هستند, همانطور که در همه برند های بزرگ که به جامعه NFT پیوسته اند, نشان داده شده است.

پروژه NFT معروف کوکاکولا

پروژه NFT معروف کوکا کولا

NFT ها قابلیت های خود را به عنوان ابزار های موثر برای توکن سازی دارایی های دنیای واقعی و دیجیتال با اطمینان ثابت کرده اند. NFT برای همه قابل دسترس است! پس چرا در سرمایه گذاری یا ایجاد NFT ها اقدام نکنیم؟

لویی ویتون به NFT ها میپیوندد

هزینه های تراکنش چقدر است؟

اساسا هزینه های تراکنش NFT مشابه هزینه تراکنش بلاک چین اتریوم است. هنگامی که هر نوع تراکنش مانند انتقال رمز ارز به یک کیف پول دیگر یا خرید NFT را انجام می دهید باید به مقدار کافی اتریوم در کیف پول خود داشته باشد تا هزینه های مرتبط به تراکنش را نیز پرداخت کنید.

در OpenSea سه نوع هزینه تراکنش وجود دارد: بار اول, مکرر و بدون هزینه

اما به خاطر داشته باشید که هزینه تراكنش به دلیل ازدحام شبکه، در نوسان است قبل از تأييد تراکنش، توصیه می شود وب سایت هایی مانند https://ethpasstation.info را بررسی کنید. شما می توانید منتظر شوید تا قیمت ها کاهش بیاید و از این طریق از نوسانات قیمت بهره ببرید.

هزینه های بار اول

 • اولین باری که در opensea معامله می کنید، قبل از اینکه بتوانید در اتریوم ليست شوید، باید هزینه ثبت حساب با هزینه راه اندازی حساب را بپردازید . پس از پرداخت این هزینه، می توانید بین کیف پول خود و opensea معامله کنید و همچنين NFT ها را در هنگام فروش انتقال دهید.
 • وقتی از هر ارز دیجیتال برای اولین بار استفاده می کنید، باید هزینه تاییدیه را بپردازید.
 • اولین باری که یک مزایده را ليست می کنید، باید هزینه بار اول را نیز بپردازید تا WETH را برای معامله
  تأييد كنيد.
 • تأييد قرار داد، اگر NFT که فهرست می کنید از طریق یک قرارداد سفارشی NFT منعقد شده باشد، باید هزینه تأييد را بپردازید تا تراکنش ها مجاز شوند.
  بیشتر در مورد سرور بار پیرامون سوار از روز

هزینه های مکرر

این هزینه هر بار که شما میخواهید در اتریوم اعمال زیر را انجام دهید باید پرداخت شود را یک پیشنهاد را بپذیرید

 • یک NFT انتقال دهید
 • یک NFT بخرید
 • یک NFT ليست شده را حذف کنید
 • یک مزایده را لغو کنید
 • ارزهای دیجیتال را تبدیل کنید
  ابر داده ها را مسدود کنید؛ به این معنی است که آیتم شما برای همیشه با خیال راحت نخیره می شود .اينجا جایی است که شما آن را به طور دائم قفل می کنید و در حافظه غیرمتمركز فایل ذخیره می کنید و به داد نهایی مانند نام آیتم، ویدئوها، توضيحات، ویژگی ها، سطوح و آمار اجازه می دهید تا برای دیگران قابل مشاهده باشد.

 

بدون هزینه تراکنش

 • رمزگذاری یک NFT جدید: به واسطه مدیریت کلکسیون” شما می توانید NFT ها را به صورت رایگان ایجاد کنید !
 • افتتاح یک مجموعه
 • لیست کردن یک NFT به صورت قیمت ثابت و مزایده
 • کاهش قیمت یک NFT که لیست کرده اید.

هزینه های تراکنش چقدر است؟

چگونه NFT خود را ذخیره کنم؟

در opensea ، چه سازنده باشید و چه گردآورنده، این پلتفرم به شما اجازه می دهد تا پروفایل خود را هر طور که می خواهید شخصی سازی کنید. هنگامی که یک NFT خریداری می کنید، بلافاصله به حساب opensea شما منتقل می شود. وقتی افراد روی پروفایل شما کلیک می کنند، NFT هایی که جمع آوری کرده اید نمایش داده می شوند.

کیف پول NFT چیست و چرا به آن نیاز دارم؟

یک کیف پول کریپتو مانند MetaMask کریپتو و محل دارایی های شما را در بلاک چین ذخیره میکند. این دروازه ای برای برنامه های بلاک چین است زیرا شما را به ابزار های مورد نیاز برای خرید, ذخیره و مبادله NFT مجهز می کند. به منظور خرید یا ایجاد NFT به یک کیف پول کریپتو نیاز دارید تا کریپتو خود را ذخیره کنید و تراکنش ها را در بلاک چین اتریوم پردازش کنید.

کیف پول NFT چیشت و چرا به آن نیاز دارم؟

OpenSea یک پلتفرم برای تعامل با بلاک چین است; NFT های شما را ذخیره نمی کند یا دارایی های شما را در اختیار نمی گیرد. OpenSea جایی است که تبادل نظیر به نظیر NFT ها انجام میشود. بنابراین به یک کیف پول نیاز خواهید داشت, زیرا ابزاری اجباری برای تبادل اقدامات شما به تراکنش های روی بلاک چین است.

همه کیف پول های کریپتو ویژگی های متفاوتی دارند، بنابراین در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند تا کیف پول NFT ایده آل را پیدا کنید.

کاربر پسند بودن: NFTها در حال حاضر مفهومی ہیچیده هستند، بنابراین توصیه می شود کيف پولی را انتخاب کنید که پنل کاربری پیچیده ای نداشته باشد بنابراین، کيف پول هایی را انتخاب کنید که راه اندازی و قابلیت استفاده را آسان می کنند. سازگاری با زنجیره متقابل : بلاک چین اصلی برای NFT ها اتریوم است، بنابراين اكثر کيف پول ها احتمالا با بلاک چین اتریوم سازگار هستند با این حال، اگر میخواهید NFT ها را در شبکه های دیگر بخرید یا بفروشید، به کيف پولی نیاز دارید که دارای سازگاری زنجیره ای باشد. ( ویژگی های شبکه های مختلف در ادامه توضیح داده شده است)

پشتیبانی از چند دستگاه: اگر کیف پول شما از چندین دستگاه پشتیبانی کند، كيف مفیدی خواهد بود. چند کیف پول خوب که به شما در شروع کار کمک می کند:

 • Meta Mask
 • Coinbase Wallet
 • Alpha Wallet
 • Enjin
 • Trust Wallet

کیف پول لجر نانو ایکس – Ledger Nano X

آیا می توانم از NFT خود با کیف پول فیزیکی محافظت کنم؟

بله. اگر قصد دارید NFT های خود را برای مدت طولانی نگه دارید، بهتر است که از آنها با یک کیف پول سخت افزاری محافظت کنید. کیف پول های سخت افزاری بسیار ایمن تر از کیف پول های کریپتو استاندارد هستند، زیرا یک هکر برای تصاحب دارایی های کریپتو شما باید دسترسی فیزیکی به دستگاه داشته باشد. یک نمونه عالمي از کيف پول سخت افزاری که می تواند از NFT های شما محافظت کند، Ledger Nano است.

چگونه می توانم یک NFT را برای کسب سود خرید و فروش کنم؟

روشی که بسیاری از مردم با NFT ها کسب در آمد می کنند، “خرید و فروش آنهاست . به این معنی که یک NFT را با قیمت پایین خریداری کنید و در آینده آن را با قیمت بالاتری بفروشید. از آنجا که هیچ راهی برای تضمین افزایش قیمت پروژه خاصی وجود ندارد پس بهتر است قبل از شروع و اولین خرید NET چند نکته را در نظر بگیرید.

NFT چیست

۵ نکته کلیدی که برای یافتن پروژه های KILLER NFT استفاده می کنیم

هنگام انتخاب پروژه های NFT باید به 5 نکته اصلی توجه کرد.
1. جامعه
هنگام انتخاب یک پروژه NFT ، باید مطمئن شوید که آن پروژه یک جامعه فعال با چشم انداز با نقشه راه برای آینده همیشه تعامل پروژه در Discord و Twitter را بررسی کنید یک پروژه NFT خوب یک جامعه فعال خواهد داشت و مورد تهاجم سيل نظرات جعلی با هرزنامه ها قرار نخواهد گرفت.
2. برند

وقتی روی NFT ها سرمایه گذاری می کنید، در واقع روی برندی که پشت آن ها قرار دارد سرمایه گذاری می کرد . برخلاف ارزهای دیجیتال، NFTها را نمی توان فورا فروخت . آنها کمتر «قابل نقد شدن هستند زیرا باید خریداری را پیدا کنید که مایل به خرید NFT از شما در یک بازار باشد . اگر سازنده با تیم پشتیبان پروژه، برنامه های بلندمدتی برای حفظ نام تجاری نداشته باشد، نقد کردن می تواند به یک مشکل تبدیل شود.
3. چشم انداز
توجه به نکته تبلی، هنگام انتخاب یک پروژه NFT برای سرمایه گذاری، مهم است که پروژه ای را خریداری کنید که فکر می کنید آینده دارد. دانستن این نکته مهم است که تیم به جای تلاش برای کسب درآمد سریع، متعهد به پروژه در دراز مدت باشد . برای تعیین این موضوع، به دنبال نقشه راه پروژه باشید چشم انداز باید منحصر به فرد باشد و در حلول سال ها ترسیم شود، نه ماه ها.

4. رمزگذاری های محدود

اگر پروژه ای تعداد محدودی از رمزگذاری ها داشته باشد, احتمال حفظ ارزش آن بسیار بیشتر است. اگر پروژه ای رمزگذاری های خود را در یک مجموعه محدود کند, کمتر در بازار موجود خواهد بود که باعث کمبود و افزایش ارزش می شود.

5. محصول

هنگامی که یک NFT خریداری می کنید, مهم است که به آن از منظر ارزشی که به عنوان محصول اصلی به ارمغان می آورد نگاه کنید. ارزش می تواند به دو صورت محسوس یا نامحسوس باشد. نمونه ای از ارزش محسوس, دسترسی انحصاری به رویدادها یا ایردراپ ها (توزیع رایگان توکن با اهداف تبلیغاتی) است. ارزش نامحسوس می تواند به صورت خود هنر یا ارتباط با جامعه یا برند باشد.

قسمت های دیگر آموزش NFT :

1 – معرفی جامع و کامل دنیای NFT (قسمت اول)

2 – معرفی جامع و کامل دنیای NFT (قسمت دوم)

3 – معرفی جامع و کامل دنیای NFT (قسمت سوم)

دیدگاهتان را بنویسید